Open Nav

معرفی Google Tag Manager

1364
نویسنده : مدیر سایت
منبع : سایت زیوس
5 1397 آذر


امروزه ابزار های زیادی برای کار های مربوط به فضای ابری وجود دارد که باعث بهبود راندمان و افزایش سرعت کارهای ما میشود. یکی از شرکت هایی که ابزارهای قدرتمند و رایگان زیادی را چه در فضای cloud و به صورت آنلاین در اختیار ما میگذارد، شرکت گوگل است.
 
ااز ابزار های رایگان قدرتمندی که گوگل برای توسعه و بازاریابی وب ارائه داده است میتوان از Google Analytics  و Google Tag Manager نام برد.
برای درک Google Tag Manager ابتدا نیاز به درک Google Analytics است به همین دلیل در ابتدا به این موضوع می پردازیم.
 
Google Analytics چیست و چه کاربردی دارد؟
همانگونه که از نامش پیداست، گوگل آنالیتیکس ابزار آنالیز گوگل است که رفتارها و اطلاعات کاربران وبسایت شما را بررسی می کند و به شما گزارش می دهد، مثلا شما برای تبلیغ و بازاریابی وبسایت خود به اطلاعاتی درباره کاربران از جمله ساعات اوج بازدید سایت ویا قسمت های جالب سایت از دید کاربران نیاز دارید؛ Google Analytics بسیاری از این رفتار ها و اطلاعات مفید مد نظر شما را جمع آوری میکند و در ااختیار شما قرار می دهد، اما به تنهایی محدود و ناکارآمد است.
در اینجا وارد بحث  GTM یا Google Tag Manager می شویم.
همانگونه که از نام آن پیداست، Google Tag Manager ابزار مدیریت هوشمند تگ گوگل است.
 

همانگونه که در تصویر فوق مشاهده میکنید، تگ ها تکه هایی از کد های HTML هستند که میتوانند حامل کد های CSS و  Javascript و یا PHP باشند.
مدیریت و یا تغییر کد ها در مقیاس بزرگ کار سختی است و در ضمن همه افراد تخصص برنامه نویسی وب را ندارند از این رو گوگل مدیریت تگ ها را با ابزار خود راحت کرد زیرا برای کار با این ابزار نیازی به دانش عمیق برنامه نویسی ندارید( اما اطلاعات سطحی مورد نیاز است).

برای نصب و اجرا و استفاده از GTM باید به وبسایت آن مراجعه کرد ار این رو با جستجوی نام آن در گوگل به صفحه مورد نظر می رویم.
 
برای ادامه باید به قسمت overview مراجعه کنیم.
 
برای شروع برروی دکمه Start for free کلیک کنید.
 
اگر برای اولین بار به این سایت مراجعه میکنید فقط گزینه ی create account را مشاهده خواهید کرد.       

برای ایجاد یک اکانت مدیریتی GTM بر روی create account  کلیک کنید.

 
در اینجا باید نام دلخواه خودتان و نام کشوری که در آن اقامت دارید را وارد کنید.
 
در این قسمت باید آدرس وبسایت خود را وارد کنید و با توجه به نیاز یکی از گزینه ها را انتخاب کنید، گزینه ی مورد نیاز ما “Web” است.
 
در اینجا  باید قوانین و لایسنس گوگل را تایید کنید.
 
بعد از تایید، گوگل متنی را در اختیار شما قرار می دهد که حاوی ID شما در  Google Analytics است و باید در قسمت body و head  تمام صفحات وبسایت شما کپی شود.بعد از این قسمت شما آماده کار با GTMهستید.
 
برای اطلاعات بیشتر و مشاوره میتوانید با همکاران ما در تیم تخصصی زئوس ارتباط برقرار کنید.

شرکت زئوس، مرکز تخصی طراحی وب _اپلیکیشن اندروید _ سئو و...

تلفن تماس: 071 – 36273861-3


  نظرات