Open Nav

چگونه فروشگاه خود را در مارکت پلیس دیوار راه اندازی کنیم؟

1730
نویسنده : مدیر سایت
منبع : سایت زیوس
4 1399 اردیبهشت

دیوار درهای فضای مجازی را به روی فروشگاه‌های فیزیکی باز کرد؛ اتفاقی که احتمالاً می‌تواند تغییرات بزرگی را در نحوه تعامل کسب‌وکارهای سنتی با مشتریان ایجاد کند. این پلتفرم که به گفته خودش «محبوب‌ترین اپلیکیشن ایرانی» است، به تازگی بخش «مارکت پلیس» (دیوار فروشگاه‌ها) را در وب‌سایت خود راه اندازی کرده است. به کلامی ساده‌تر، مارکت پلیس دیوار به این شکل کار می‌کند که فروشندگان می‌توانند در آن فروشگاه یا صفحه‌ای اختصاصی بسازند و کاربران با ورود به هر فروشگاه می‌توانند تمام محصولات فروشنده را یک‌جا ببینند.
وقتی به این قسمت از وب‌سایت دیوار سر بزنید با عبارت «شعبه آنلاین فروشگاه شما با میلیون‌ها مشتری» روبه‌رو خواهید شد. آنطور که دیوار در همین صفحه از وب‌سایت خود عنوان کرده است، حالا بیشتر از ۲۰۰۰ فروشگاه تایید شده در این پلتفرم حضور دارند. احتمالاً قرار است توسط مارکت پلیس دیوار، فروشندگان نیز به شکلی ساماند‌هی شده‌تر در این پلتفرم خرید و فروش حضور پیدا کنند.

مارکت پلیس دیوار

مزایا مارکت پلیس آنلاین
• یک کانال اضافی برای بازاریابی و فروش محصولات فراهم می‌کند.
• کاهش هزینه تبلیغات و بازاریابی نسبت به سایر روش‌های فروش
• افزایش مشتریان، به طوریکه می‌توانید از سراسر دنیا مشتری‌های جدید داشته باشید
• دارای قابلیت‌های مناسب برای مقایسه قیمت‌ها و محصولات از یک منبع واحد می‌باشند.
• سطح اعتماد مشتریان به مارکت پلیس‌ها بیشتر است.
• مدیریت آن بسیار آسان است.
• محدودیت زمانی ندارد و مارکت پلیس‌ها به صورت شبانه روزی مشغول فعالیت هستند.

زمان ثبت نام در مارکت پلیس دیوار
بر اساس داده‌هایی که در بخش مارکت پلیس دیوار قابل مشاهده است، ثبت نام فروشگاه‌ها تا تیرماه رایگان است و به نظر می‌رسد این بخش دیوار از اوایل تابستان ۹۹ کار خود را آغاز می‌کند.

مارکت پلیس دیوار به این شکل کار می‌کند که فروشندگان می‌توانند در آن فروشگاه یا صفحه‌ای اختصاصی بسازند و کاربران با ورود به هر فروشگاه می‌توانند تمام محصولات فروشنده را یک‌جا ببینند.دیوار همچنین در بخش مارکت پلیس، آمار ۳۰ میلیون خریدار (احتمالاً فعال و ماهانه) را بیان کرده و گفته که فروشندگان می‌توانند برای هر کالا در هفته، بیشتر از ۱۵ مشتری داشته باشند. مزیت دیگری که این دیوار برای فروشنده عنوان می‌کند، احراز هویت شدن و افزایش اعتماد کاربر خریدار به او از همین طریق است.

بخش دیگر توضیحات دیوار برای مارکت پلیس، مربوط به «ارسال و پرداخت آسان» است. دیوار در این بخش نوشته: «استفاده از تخفیف ویژهٔ ارسال و پرداخت در محل، صرفاً برای صاحبان فروشگاه در دیوار امکان‌پذیر است.» این بخش احتمالا در آینده به توضیحات بیشتری از سوی دیوار نیاز دارد و باید دید آیا دیوار اساسا می‌خواهد خود را وارد بحث لجستیک و ارسال کالا برای مشتریان کند یا خیر.

نکته کلیدی دیگر این است که دیوار چه مبلغی را در ازای هر فروشگاه مجازی از فروشندگان دریافت خواهد کرد و اجاره‌ی فروشگاه مجازی چه رقمی خواهد بود. از سوی دیگر به نظر می‌رسد که اینجا نیز دیوار صرفاً می‌خواهد نقش یک واسطه را بین خریدار و فروشنده بازی کند و مسئولیتی در این میان برعهده نمی‌گیرد. هرچند این مورد قطعی نیست و در این رابطه باید تا اظهار نظر رسمی دیوار صبر کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام درمارکت پلیس دیوار وارد لینک زیر شوید:

https://marketplace.divar.ir/

 


  نظرات